پنجشنبه 3 بهمن 1398 - 28 جمادى الأولى 1441 - 23 ژانویه 2020
نخبگان سراب

مفاخر شعر و ادب:

از شعرای به نام منطقه می توان به  محمد فرقانی،حسن اسدي،واقف سرابي،جبار اظهري،مير صالح حسيني،جواد ابوترابي و شهرام شيدايي اشاره كرد..

مفاخر مذهبی و حوزوی شهرستان
علامه امینی صاحب کتاب گرانسنگ الغدیر و فخر عالم شیعه اصالتی سرابی دارد.آیات عظام مسلم ملکوتی،محسن دوزدوزانی،یدالله دوزدوزانی،قدرت وجدانی فخر،محمد علی حقی ،محمد فیض،حسین ایوقی،علمایی از جمله مجتهدین به نام بودند که برخی از این علما اگرچه از دنیای ما رفته اند ولی آثار به جا مانده از انها چراغ راه جویندگان علوم مذهبی می باشد.حج الاسلام هادی ملکوتی،جواد محدثی و مهدی حقی نیز از محققین و اندیشمندان به نام حوزه علمیه قم می باشند.
مفاخر علمی و دانشگاهی
آقایان دکتر بهرام عین الهی،یوسف حسینی،صمد قضایی،ابوالفضل نبئی،ابوالفضل حسنی،هوشنگ فاخر،بهروز عین الهی ومجيد اطمينان بخش....از جمله مشاهیر علمی شهرستان می باشند.
مفاخر عرصه هاي اجتماعي
اين شهر همچون ديگر شهرهاي كشور به سهم خود نقش به سزايي در دفاع از آب و خاك و آئين ايفا كرد حضور داوطلبانه جوانان در جبهه هاي جنگ به خصوص رشادت هاي انها در گردان تخريب لشكر عاشورا زبانزد عام و خاص است.425 شهيد و بيش از 500جانباز و ايثارگر نمونه هاي عيني مفاخر عرصه هاي اجتماعي مي باشند ضمن اينكه بسياري از سرابي هاي ساكن در ديگر شهرها نيز در جبهه هاي نبرد حاضر بودند كه آمار دقيقي از انها در دست نيست.

مفاخر عرصه ورزش

توفيق جهانبخت دارنده مدال طلاي كشتي،نعمت جلالي مرد اهنين كشور

مشاهير عرصه سياست ؟؟؟


نوشته شده در   پنجشنبه 11 آبان 1391  ساعت  23   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سراب
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید